Przejdź do treści

Energetyka

Zdjęcie do informacji

Ministerstwo Energii z Bursztynem Polskiej Energetyki

16.04.2018

Podczas VI Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego Ministerstwo Energii otrzymało statuetkę Bursztynu Polskiej Energetyki. Wyróżnienie, które odebrał minister energii Krzysztof Tchorzewski, wręczono 16 kwietnia 2018 r. w Gdańsku.

Więcej

Zdjęcie do informacji

Minister Tchórzewski na Ogólnopolskim Szczycie Energetycznym

16.04.2018

- Energetyka zrównoważona to energetyka oparta na różnych źródłach wytwórczych, która pozwala zapewnić wystarczającą ilość mocy w systemie oraz stabilność dostaw do odbiorców - powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas VI Edycji Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego. Wydarzenie odbyło się 16 kwietnia 2018 r. w Gdańsku.

Więcej

Zdjęcie do informacji

[Zaproszenie] Uroczystość podpisania porozumień o współpracy w zakresie elektromobilności

19.04.2018

Zapraszamy przedstawicieli mediów na uroczystość podpisania porozumień o współpracy w zakresie elektromobilności. W spotkaniu, które odbędzie się 20 kwietnia 2018 r. o g. 10 w ME, wezmą udział ministrowie: energii Krzysztof Tchórzewski, Pełnomocnik Prezesa RM Piotr Woźny, wiceministrowie: energii, inwestycji i rozwoju, infrastruktury, przedstawiciel MKiDN oraz prezesi wybranych spółek SP.

Więcej

Zdjęcie do informacji

Konferencja REFUREC w ME

12.04.2018

W Ministerstwie Energii w dniach 11-12 kwietnia 2018 r. odbyła się konferencja REFUREC (The Renewable Fuels Regulators Club). W trakcie spotkania zostały omówione kwestie regulacyjne dotyczące odnawialnych źródeł energii.

Więcej

Zdjęcie do informacji

Minister energii na kongresie Europower

04.04.2018

- Polska energetyka musi mieć charakter zrównoważony. W praktyce oznacza to utrzymanie niezależności energetycznej i stabilności systemu - powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas konferencji Europower, która odbyła się 4 kwietnia 2018 r. w Warszawie.

Galeria zdjęć

Więcej

Minister energii Krzysztof Tchórzewski

Minister Tchórzewski o współpracy polsko-estońskiej na forum UE

28.03.2018

- Polsko-estońskiej współpracy energetycznej towarzyszy pozytywna atmosfera i dzięki temu łatwiej nam wspólnie stawiać czoła ważnym wyzwaniom dla bezpieczeństwa energetycznego w regionie – powiedział minister Krzysztof Tchórzewski podsumowując rozmowę z minister gospodarki i infrastruktury Estonii Kadri Simson. Spotkanie odbyło się 28 marca 2018 r. w Warszawie.

Więcej

Zdjęcie do informacji

Blok 910 MW w Jaworznie z finansowaniem Polskiego Funduszu Rozwoju

28.03.2018

- Cieszę się, że realizowane są nowe inwestycje w energetyce. Dzięki nim sektor energetyczny będzie gotowy na wyzwania, jakie staną przed nim w najbliższych latach - powiedział minister Krzysztof Tchórzewski 28 marca 2018 r. podczas uroczystości podpisania umowy inwestycyjnej pomiędzy TAURON Polska Energia a Funduszami Inwestycyjnymi zarządzanymi przez Polski Fundusz Rozwoju.

Galeria zdjęć

Więcej

Zdjęcie do informacji

Wiceminister Skobel: Zakup fabryki Sefako przez Towarzystwo Finansowe Silesia to dobra inwestycja

15.03.2018

- Nowy inwestor pozwoli ugruntować pozycję firmy na rynku w istotnym momencie realizacji programu modernizacji energetyki i ciepłownictwa, a także wprowadzić do swojego produktu niezbędne rozwiązania innowacyjne - powiedział wiceminister energii Tadeusz Skobel podczas uroczystości podpisania umowy nabycia akcji spółki, która odbyła się 15 marca 2018 r. w Sędziszowie.

Więcej

Treści publikowane w portalu dostępne są na warunkach określonych w licencji Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0, z wyjątkiem przypadków gdy zastrzeżono inaczej.
ul. Krucza 36/Wspólna 6, 00-522 Warszawa, email: me@me.gov.pl